Zleć rekrutację Szkolenie z rekrutacji

ZARZĄDZANIE KOMUNIKACJĄ W ORGANIZACJI

Szkolenia zamknięte realizujemy dla pracowników jednej firmy. Zakres programowy szkoleń zamkniętych jest poglądowy – każdy z nich jest dostosowywany pod branżę i proces sprzedaży klienta.

DZIEŃ PIERWSZY I DRUGI
(wersja on – line jest dostępna i zawiera 4 spotkania po 4h) 

Warsztat szkoleniowy obejmujący tematykę zarządzania przez cele, rozpoczynamy od typologii pracowników wg C.G. Junga, mającej istotny wpływ na dopasowanie w komunikacji z drugim człowiekiem. Będziemy uczyć się identyfikować typowe zachowania, aby następnie nauczyć się narzędzi, metod i słów, które użyte w odpowiedni sposób ułatwiają korzystanie z metody zarządzania takiej jaką jest np. delegowanie zadań czy kaskadowanie celów.

Pierwszy i drugi dzień zawiera między innymi odpowiedzi na pytania:

 • Jak podejść do zarządzania przez cele we własnej organizacji i które koncepcje sprawdzają się w danych strukturach?
 • Jak przez  utrzymanie zasad SMART ulepszyć proces realizacji celów krótko – i długoterminowych? (rodzaje celów: strategiczne, operacyjne, taktyczne, indywidualne – dostosowane do typu osobowości)
 • Jak odnieść zarządzanie przez cele do strategii własnej organizacji?
 • Jakie są etapy wdrożenia klasycznego i hybrydowego zarządzania przez cele w organizacjach?
 • Jak systemy ocen pracowniczych i indywidualne rozmowy mogą wesprzeć menedżera w zarządzaniu przez cele?
 • Jak dobrze wykonana instrukcja obsługi podwładnego pozwala uniknąć trudnych sytuacji lub w miarę wcześnie je wykryć?

i wiele innych odpowiedzi często wygenerowanych przez samych uczestników zajęć, bo szkolenie jest dla Ciebie i Twoje przypadki, problemy, pytania i cele, będą przyświecały trenerom podczas realizacji programu zajęć….

DZIEŃ TRZECI
(wersja on – line treningu prowadzona jest w grupach 6 osobowych w celu zmaksymalizowania efektu, dzień treningowy jest oddzielnym dniem dla chętnych, którzy chcą  przeanalizować własne przypadki i wykorzystać w nich nowe narzędzia)

Trzeci dzień to trening i weryfikacja sposobu zarządzania przez cele według metody H2H Management System

 • Koncentracja na treningu – każdy uczestnik będzie miał zadanie zmierzyć się z sytuacjami z własnej firmy
 • Rozmowy mogą być nagrywane – na życzenie uczestników otrzymują oni pisemną informację wraz z nagraniem rozmowy od trenera prowadzącego. Raport będzie zawierał opis merytoryczny wykonanego  ćwiczenia i rekomendacje do dalszej pracy
 • Wyznaczamy sobie cele na czas po zajęciach, żeby szybko przekonać się jak działają nasze metody w oparciu o H2H Management System

Każde szkolenie managerskie to elastyczny program dostosowany do oczekiwań uczestników.

System zarządzania przez cele opieramy o nowoczesny model H2H Management System; zarówno początkujący jak i zaawansowany manager ma szansę popracować nad obszarami, na których mu zależy.

 • Nabycie umiejętności rozpoznawania typu pracownika, jego motywacji, kaskadowanie celów i budowanie w ludziach odpowiedzialności za ich realizację.
 • Trenowanie zachowań na wszystkie możliwe blokady ze strony pracownika, które wynikają często z niezrozumienia celów firmy lub własnych.
 • Wypracowanie konkretnych struktur, przydatnych w sytuacjach nie tylko trudnych ale również takich, które na co dzień ułatwiają komunikację, motywację i delegowanie zadań.
 • Przekazania wiedzy do szybkiego indywidualnego praktykowania – zarządzanie przez cele w organizacji jest bardzo skuteczną metodą, ale niesie za sobą również pewne zagrożenia – celem naszym jest umiejętność ich rozróżnienia

Dla szefów, właścicieli którzy chcą pracować ze swoimi zespołami, również dla tych  którzy mają za sobą szkolenia menedżerskie i chcą pogłębiać wiedzę z komunikacji, bo uważają, że nie tylko ma to sens, ale również pozwala na zatrzymanie najlepszych w organizacji (kaskadowanie celów).

Szkolenie skierowane również do osób, które chciałyby popracować nad wachlarzem reakcji na zachowania ludzi włączyć strukturalną komunikację do zarządzania przez cele.

Dla każdego, kto również chce realizować własne cele i musi skomunikować się z przełożonym lub z współpracownikiem w organizacji.

Zarządzanie przez cele – metoda przestarzała czy wciąż aktualna? A może po prostu na tyle ważna, że każdy manager odpowiedzialny za realizację celów zespołu, powinien po prostu ją znać i stosować. Cele jak wiemy powinny być SMART, ale zasada SMART musi być bardzo czytelna nie tylko dla Managera ale również dla pracownika. Na szkoleniu postanowiliśmy zadbać o odpowiednią komunikację celów, posługując się pewnego rodzaju kluczem do typów osobowości dlatego na schemat ZPC nałożyliśmy odpowiednią retorykę. Bo jak wiesz to samo stwierdzenie wypowiedziane innymi słowami wywiera inny wpływ na konkretne osoby.

Korzyści dla uczestnika – nabyte umiejętności:

 • dowiesz się na czym polega nowoczesne zarządzanie przez cele i zadecydujesz czy to jest dla Ciebie
 • będzie wiedział jak dostosować język do osoby, z którą pracujesz na celach
 • nauczysz się rozpoznawać typy zachowań osób, którymi zarządzasz i dostosowywać retorykę do ich stylu
 • opracujesz własną koncepcję zarządzania SMART, bo przecież zasady i metody są podobne, sztuka jest dostosować je do własnej organizacji i zespołu
 • opracujesz matrycę ZPC i połączysz ją z motywacją Twojego zespołu
METODY PRACY PODCZAS ZAJĘĆ:
icon

wykład z części merytorycznych metody H2H

icon icon
icon

wypracowywanie przykładów gotowych do zastosowania w praktyce

icon icon
icon

mikro – treningi pozwalające na przećwiczenie nowych rozwiązań

icon icon
icon

filmy szkoleniowe

icon icon
icon

symultana/symultana odwrócona (metoda gorącego krzesła)

icon icon
icon

analiza dobrych praktyk i wymiana doświadczeń biznesowych

icon icon
TO MY BĘDZIEMY PRZEPROWADZAĆ
SZKOLENIE DLA CIEBIE
avatar
Damian Feilhauer
Partner zarządzający
O Damianie

Zorientowany na cele i zamianę wiedzy w działanie konsultant, trener, menedżer, headhunter, sprzedawca. Spędził 13 lat w branży usług profesjonalnych dla biznesu – (Wolters Kluwer SA) w roli sprzedawcy, dyrektora sprzedaży na poziomie regionalnym i globalnym, budował również standardy sprzedaży i zarządzania.

Od 2012r. doradza i szkoli w tym obszarze, a dodatkowo pomaga w rekrutacji odpowiednich ludzi na stanowiska sprzedażowe i menadżerskie. W wielu organizacjach wdrażał różne koncepcje sprzedaży i zarządzania wraz z narzędziami do mierzenia efektywności procesu. Entuzjasta działania wg zaplanowanego procesu, systemu wzbogaconego o psychologię, odpowiednią retorykę w biznesie i narzędzia komunikacji.

Współzałożyciel Saleswise i współtwórca filozofii Human to Human: Selling System, Recruitment System, Management System. Prelegent i mówca – otwarty na dzielenie się doświadczeniem, występuje na konferencjach, eventach związanych z rozwojem sprzedaży, zarządzania i rekrutacji.

avatar
Katarzyna Marciniak-Chwastek
dyrektor merytoryczny - partner zarządzający
Katarzyna Marciniak-Chwastek
dyrektor merytoryczny - partner zarządzający
O Katarzynie

Skoncentrowana na podnoszeniu skuteczności w sprzedaży i wdrażaniu nowych produktów na rynku. Na co dzień nastawiona na cel i działanie w rolach trenera, konsultanta, coacha i headhuntera. W trakcie warsztatów polegających na wspólnej pracy trenera i uczestników, w pełni opiera się na przykładach z danej branży i specyfiki firmy, koncentruje się na umiejętnościach, które można natychmiast wykorzystać w pracy handlowej i menadżerskiej.

12 lat związana ze sprzedażą na wszystkich szczeblach kariery zawodowej, tj. od przedstawiciela handlowego do szefa sprzedaży. 5 lat na stanowisku koordynator – trener oraz coach pracy handlowców, doradców techniczno – handlowych i regionalnych oraz dyrektorów sprzedaży branży instalacji sanitarnych i grzewczych – grupa Saint Gobain. Ze szkoleniami i projektami związana od 2008r. Ma w swoim dorobku setki dni spędzonych na sali szkoleniowej, a także 6 lat w terenie z przedstawicielami handlowymi. Doświadczona we wdrażaniu systemów planowania i raportowania sprzedaży przez zespoły sprzedażowe.

Współzałożyciel Saleswise i współtwórca filozofii Human to Human: Selling System, Recruitment System, Management System.

Zdecydowany na naszą ofertę?
A może masz pytanie? Wyślij wiadomość!

Każdego dnia pomagamy małym i dużym firmom rozwijać swój biznes. Jesteśmy grupą ludzi – pasjonatów, która gwarantuje jakość usług na najwyższym poziomie.

pokaż nr telefonu +48 604 543 688
pokaż adres e-mail kontakt@saleswise.pl

Biura firmy
Poznań

Saleswise Sp. z o.o.
ul. 28 czerwca 1956 r. 406, piętro 3,
61-441 Poznań

Wrocław

Saleswise Sp. z o.o.
ul. Magellana 17/6
51-505 Wrocław

Formularz konsultacyjny
* Pole wymagane