Test D3

Test kompetencji D3 dostarcza informację nt. potencjału, zdolności do przywództwa, motywowania innych, a także chęci współpracy badanej osoby.

Czym jest test kompetencji D3?

Na rynku mamy do wyboru szeroki wachlarz testów badających typy osobowości i zachowania w różnych sytuacjach biznesowych i poza biznesowych.

My wybraliśmy badanie D3 ponieważ rzetelnie opisuje predyspozycje (łatwość) do rozwijania danych kompetencji i definiuje rezerwy, o których warto wiedzieć, jeśli jesteśmy przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu pracownika który:

  • powinien szybko dołączyć do zespołu (TEAM)
  • ma do zrealizowania cele na nowych klientach (DISC)
  • ma być szefem, który zmotywuje i zwiąże zespół na poziomie wartości i postaw (VALUE, BAI)

Wykorzystując metaforę góry lodowej, DISC to zachowania, które da się zaobserwować, można je rozpoznać i przeanalizować. Diagnozując potencjał menedżera lub handlowca, którym chcemy powierzyć realizację konkretnych celów, należy się przyjrzeć:

  • temu, czego nie widać → Wartości, Postawy, Role
  • co wpływa na skuteczność → realizacja celów, strategii firmy, nastawienie na szukanie możliwości – wychodzenie z inicjatywą, nastawienie na wynik, cel, odporność na stres, parcie do zamknięcia sprzedaży, relacja w zespole, w którym działa lub którym zarządza
Test kompetencji D3 / naturalnych predyspozycji do rozwoju kompetencji składa się z czterech elementów:
DISC – STYLE ZACHOWAŃ
dominujący, wpływowy, stały, sumienny

Otrzymujemy informację, dlaczego dana osoba zachowuje się w ten a nie w inny sposób, jak będzie budowała relacje, jak będzie odporna na stres, do jakich klientów powinna być dedykowana, jakim typem menedżera będzie.

TEAMS – ROLA W ZESPOLE
kreator, realizator, analityk, koordynator, strateg

Dowiadujemy się czy osoba, którą chcemy zatrudnić odnajdzie się w zespole pracowników. Jesteśmy również w stanie ocenić, jak szybko zaadaptuje się do warunków lub jak mocno wpłynie na relacje w grupie, oraz w jakiej roli okaże się najlepszy. Często zdarza się, że uzupełniając zespół o odpowiednią osobę, wzmacniamy w nim motywację, rywalizację, skuteczność w realizacji celów.

VALUES – WARTOŚCI
lojalność, równość, niezależność, uczciwość

Informacje jakimi wartościami będą kierować się kandydaci na stanowisku menadżera podczas podejmowania decyzji – co będzie przychodziło im z łatwością, a co może być barierą nie do przejścia.

BAI – POSTAWA
wewnętrzny spokój, solidarność, wpływ, ekonomia, artyzm, wiedza

Wiedza co motywuje, co daje poczucie spełnienia, satysfakcję z tego co robi na stanowisku managerskim lub handlowym.

Na czym polega Test D3?

Osoba badana otrzymuje email z dostępem do badania online. Może je wypełnić w dogodnym dla siebie momencie (w domu, w pracy) – najlepiej kiedy spokojnie może skupić się nad pytaniami w teście.

Raport jest wysyłany w ciągu godziny od wypełnienia D3 na adres email podany przez badanego lub przez osobę zamawiającą test (rekruter, pracodawca, HR).

Pobierz przykładowy raport

Jakie obszary bada test D3?

DIAGNOZA

Naturalnego stylu zarządzania, sprzedaży i obsługi klienta na poziomie komunikacji, podejmowania decyzji, domykania sprzedaży (wskaźnik Ekonomii), reakcji na zmianę, budowania relacji, obowiązków, w których kandydat/pracownik najlepiej się czuje i jest najbardziej efektywny. Wartości, którymi się kieruje, podejmując decyzje (mocne strony i potencjalne obszary do rozwoju).

CODZIENNA WSPÓŁPRACA

Jak dobiera argumenty w rozmowie? Czym się kieruje, podejmując decyzje? Jak naturalnie reaguje na zmianę i jak ją komunikuje innym? Jaki ma naturalny styl pracy, zachowania – na co dzień i w stresie oraz jak go mogą odbierać inni? Dlaczego z jednymi w zespole może się bardzo dobrze współpracować, a praca z innymi może być wyzwaniem?

MOTYWACJA

Czego potrzebujesz, jakich warunków potrzebujesz, aby czuć wewnętrzną satysfakcję z pracy? Jak bardzo Twoje motywacje są spójne z pełnieniem roli managera, handlowca?

POTENCJAŁ i predyspozycje w zarządzaniu i sprzedaży

Czyli, w których obszarach tkwi potencjał kandydata? Na ile dobrze czuje się w zadaniach managerskich, np. strategiczne myślenie, szukanie rozwiązań, delegowanie itd.

CENA

420 zł netto

516 zł brutto

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

ZAPYTAJ O TESTY

OMÓWIENIE I KONSULTACJA
Konsultacja dla zamawiającego / badanego – 60′
420 zł netto
516 zł brutto
DOSTARCZENIE BADANIA

Badanie odbywa się online i trwa zwykle między 30 – 45’.

Link do badania otrzymasz max w ciągu 24h, na podany email.

WYNIK BADANIA

Na podany email prześlemy wynik badania w postaci raportu w pdf.

Zdecydowany na naszą ofertę?
A może masz pytanie? Wyślij wiadomość!

Każdego dnia pomagamy małym i dużym firmom rozwijać swój biznes. Jesteśmy grupą ludzi – pasjonatów, która gwarantuje jakość usług na najwyższym poziomie.

pokaż nr telefonu +48 604 543 688
pokaż adres e-mail kontakt@saleswise.pl

Biura firmy
Poznań

Saleswise Sp. z o.o.
ul. 28 czerwca 1956 r. 406, piętro 3,
61-441 Poznań

Wrocław

Saleswise Sp. z o.o.
ul. Magellana 17/6
51-505 Wrocław

Formularz konsultacyjny
* Pole wymagane