Zleć rekrutację Szkolenie z rekrutacji

Negocjacje w biznesie

Zamknięte kursy sprzedaży dla firm

Szkolenia zamknięte realizujemy dla pracowników jednej firmy. Zakres programowy szkoleń zamkniętych jest poglądowy – każdy z nich jest dostosowywany pod branżę i proces sprzedaży klienta.

Dzień pierwszy i drugi
(wersja on – line jest dostępna i zawiera 4 spotkania po 4h)

Warsztat szkoleniowy z negocjacji jak każdy, który dotyczy sprzedaży, zarządzania lub komunikacji z klientami rozpoczynamy od typologii zachowań, mającej istotny wpływ na to co dzieje się między w tym przypadku – negocjatorami.

Pierwszy i drugi dzień zawiera między innymi odpowiedzi na pytania:

 • Kim jestem według typologii – jak negocjuję? Gdzie są moje strefy komfortu? Co sprawia mi trudność wynikającą z typu osobowości?
 • Kim są moi partnerzy w negocjacjach – według jakiego klucza podejmują decyzję o zakupie?
 • Jak podczas rozmowy obserwować klienta i zarządzać rozmową poprzez odpowiednie zadawanie pytań wzmocnione technikami komunikacji sprzedażowej?
 • Jak wyjść z impasu podczas negocjacji?
 • Jakie techniki zmiękczające powinny poprzedzić twarde techniki wprost, aby uzyskać cel, nie niszcząc relacji biznesowej?
 • Jak nie dopuścić do zerwania negocjacji?
 • Kiedy się wycofać, a kiedy docisnąć aby zamknąć negocjacje lub ich etap?
 • Jak analizować strony negocjacji i respektować zasady negocjacji?
 • Jak kontrolować sytuację podczas negocjacji?
 • Jak zbudować partnerską relację nawet wtedy, gdy potencjalny klient celowo wprowadza elementy stresujące do rozmów?
Dzień trzeci
(wersja on – line treningu prowadzona jest w grupach 6 osobowych w celu zmaksymalizowania efektu, dzień treningowy jest oddzielnym dniem dla chętnych, którzy chcą przeanalizować własne przypadki i wykorzystać w nich nowe narzędzia)

Trzeci dzień to trening w prowadzeniu rozmów negocjacyjnych i żonglowanie technikami według metody H2H Selling System.

 • Koncentracja na treningu – prowadzimy spotkanie negocjacyjne oparte na nowo poznanych umiejętnościach.
 • Każdy uczestnik będzie miał zadanie przeprowadzenia symulacji spotkania z wykorzystaniem wiedzy z zajęć.
 • Rozmowy mogą być nagrywane – na życzenie uczestników otrzymują oni pisemną informację wraz z nagraniem rozmowy od trenera prowadzącego. Raport będzie zawierał opis merytoryczny przeprowadzonej rozmowy i rekomendacje do pracy rozwojowej
 • Pracujemy nad konkretną retoryką prowadzenia negocjacji.
 • Wyznaczamy sobie cele na czas po zajęciach, żeby szybko przekonać się czy szkolenie dało nam oczekiwany efekt.

Każde spotkanie z trenerami Saleswise to elastyczny program dostosowany do oczekiwań uczestników.

 • Nabycie wiedzy o narzędziach i świadomym ich stosowaniu podczas kontaktu z klientem
 • Zbudowanie i przetrenowanie wielu reakcji na zachowania klienta podczas spotkań negocjacyjnych
 • Trening trudnych sytuacji
 • Trening metod obniżających stres podczas trudnych momentów negocjacyjnych

Szkolenie skierowane jest do wszystkich, którzy uczestniczą w negocjacjach głównie biznesowych, negocjują kontrakty gdzie jest wiele warunków do ustalania i analizy, pracują na dużych liczbach, muszą brać pod uwagę wiele zmiennych, które mogą przeszkodzić im lub ułatwić pozytywne zamknięcie rozmów negocjacyjnych.

Ważne jest, aby na warsztat z twardych negocjacji zapisały się osoby, które mają doświadczenia negocjacyjne, potrzebują konkretnych rozwiązań, potrafią przywołać emocje z sytuacji, w których było naprawdę gorąco.

Negocjacje w biznesie, fazy negocjacji, metody negocjacji, techniki negocjacji, sposoby negocjacji, style prowadzenia negocjacji, czy zasady negocjacji itd… Szukamy metod wpływu, technik, które będą niezawodne, a przynajmniej na tyle skuteczne, aby przekonać kogoś do czegoś…

Twarde negocjacje i metody win-win to przede wszystkim zbiór technik i narzędzi. To, jak ich użyjesz, w jakiej kolejności i do kogo – może przesądzić o Twoim sukcesie.

Szkolenie, na które przyjdziesz da Ci nie tylko ten zestaw technik i ćwiczeń, pokaże Ci etapy negocjacji dopasowane do człowieka, który będzie Twoim partnerem negocjacyjnym.

A twarde techniki negocjacyjne przydadzą Ci się w sytuacjach, kiedy będziesz czuł, że oferta, której od Ciebie wymaga np. klient, jest nierentowna lub niemożliwa do przedstawienia.

Korzyści dla uczestnika – nabyte umiejętności:

 • nauczysz się rozpoznawać z kim masz do czynienia (typ osobowości – typ negocjatora)
 • poznasz kilkadziesiąt technik i narzędzi, które będziesz potrafił dopasować do konkretnego etapu w negocjacjach
 • przećwiczysz techniki w twardych negocjacjach – i w bezpiecznym środowisku
 • będziesz wiedział jak zapanować nad stresem w obliczu trudnej sytuacji negocjacyjnej
 • uzyskasz praktyczną wiedzę, przećwiczysz proces negocjacji
METODY PRACY PODCZAS ZAJĘĆ:
icon

wykład z części merytorycznych metody H2H

icon icon
icon

wypracowywanie przykładów gotowych do zastosowania w praktyce

icon icon
icon

mikro – treningi pozwalające na przećwiczenie nowych rozwiązań

icon icon
icon

filmy szkoleniowe

icon icon
icon

symultana/symultana odwrócona (metoda gorącego krzesła)

icon icon
icon

analiza dobrych praktyk i wymiana doświadczeń biznesowych

icon icon
TO MY BĘDZIEMY PRZEPROWADZAĆ
SZKOLENIE DLA CIEBIE
avatar
Damian Feilhauer
Partner zarządzający
O Damianie

Zorientowany na cele i zamianę wiedzy w działanie konsultant, trener, menedżer, headhunter, sprzedawca. Spędził 13 lat w branży usług profesjonalnych dla biznesu – (Wolters Kluwer SA) w roli sprzedawcy, dyrektora sprzedaży na poziomie regionalnym i globalnym, budował również standardy sprzedaży i zarządzania.

Od 2012r. doradza i szkoli w tym obszarze, a dodatkowo pomaga w rekrutacji odpowiednich ludzi na stanowiska sprzedażowe i menadżerskie. W wielu organizacjach wdrażał różne koncepcje sprzedaży i zarządzania wraz z narzędziami do mierzenia efektywności procesu. Entuzjasta działania wg zaplanowanego procesu, systemu wzbogaconego o psychologię, odpowiednią retorykę w biznesie i narzędzia komunikacji.

Współzałożyciel Saleswise i współtwórca filozofii Human to Human: Selling System, Recruitment System, Management System. Prelegent i mówca – otwarty na dzielenie się doświadczeniem, występuje na konferencjach, eventach związanych z rozwojem sprzedaży, zarządzania i rekrutacji.

avatar
Katarzyna Marciniak-Chwastek
dyrektor merytoryczny - partner zarządzający
Katarzyna Marciniak-Chwastek
dyrektor merytoryczny - partner zarządzający
O Katarzynie

Skoncentrowana na podnoszeniu skuteczności w sprzedaży i wdrażaniu nowych produktów na rynku. Na co dzień nastawiona na cel i działanie w rolach trenera, konsultanta, coacha i headhuntera. W trakcie warsztatów polegających na wspólnej pracy trenera i uczestników, w pełni opiera się na przykładach z danej branży i specyfiki firmy, koncentruje się na umiejętnościach, które można natychmiast wykorzystać w pracy handlowej i menadżerskiej.

12 lat związana ze sprzedażą na wszystkich szczeblach kariery zawodowej, tj. od przedstawiciela handlowego do szefa sprzedaży. 5 lat na stanowisku koordynator – trener oraz coach pracy handlowców, doradców techniczno – handlowych i regionalnych oraz dyrektorów sprzedaży branży instalacji sanitarnych i grzewczych – grupa Saint Gobain. Ze szkoleniami i projektami związana od 2008r. Ma w swoim dorobku setki dni spędzonych na sali szkoleniowej, a także 6 lat w terenie z przedstawicielami handlowymi. Doświadczona we wdrażaniu systemów planowania i raportowania sprzedaży przez zespoły sprzedażowe.

Współzałożyciel Saleswise i współtwórca filozofii Human to Human: Selling System, Recruitment System, Management System.

Zdecydowany na naszą ofertę?
A może masz pytanie? Wyślij wiadomość!

Każdego dnia pomagamy małym i dużym firmom rozwijać swój biznes. Jesteśmy grupą ludzi – pasjonatów, która gwarantuje jakość usług na najwyższym poziomie.

pokaż nr telefonu +48 604 543 688
pokaż adres e-mail kontakt@saleswise.pl

Biura firmy
Poznań

Saleswise Sp. z o.o.
ul. 28 czerwca 1956 r. 406, piętro 3,
61-441 Poznań

Wrocław

Saleswise Sp. z o.o.
ul. Magellana 17/6
51-505 Wrocław

Formularz konsultacyjny
* Pole wymagane