Zleć rekrutację Szkolenie z rekrutacji

REKRUTACJA KADRY ZARZĄDZAJĄCEJ

Szkolenia zamknięte realizujemy dla pracowników jednej firmy. Zakres programowy szkoleń zamkniętych jest poglądowy – każdy z nich jest dostosowywany pod branżę i proces sprzedaży klienta.

DZIEŃ PIERWSZY I DRUGI
(wersja on – line jest dostępna i zawiera 4 spotkania po 4h)

Zawsze rozpoczynamy od filozofii H2H Recruitment System i narzędzi, które później nanosimy na etapy rozmowy rekrutacyjnej.

 • Jakim jestem rekruterem, jakie mam ograniczenia i silne strony – DISC
 • Jak komunikujemy się między sobą i jak na wzajemne rozumienie wpływają różnice naszych typów?
 • Jak inspirować w komunikacji mailowej i bezpośredniej?
 • Jak budować profil poszukiwanego kandydata z klientem dla którego pracujesz?
 • Jak prowadzić rozmowę według modelu PROFILER lub jak budować odpowiednie zadania assessment Center pod oczekiwany profil kandydata?
 • Jak podczas rozmowy obserwować potencjalnego kandydata i prowadzić rozmowę w różnych kierunkach?
 • Jakie powinny być etapy w procesie rekrutacyjnym aby z jak największym prawdopodobieństwem zarekomendować odpowiednia osobę?
 • Jak omawiać z klientem i kandydatem raporty DISC?
 • Jak pytać? H2H Recruitment  System – metodyka zadawania pytań.
 • Jak wycofywać się w trudnych sytuacjach i dalej budować relacje?
 • Jakich słów używać: na początku, w trakcie i na końcu rozmowy?
 • Jak zabezpieczać kolejny kontakt z kandydatem – np. uczestnictwo w innych projektach?
DZIEŃ TRZECI
(wersja on – line treningu prowadzona jest w grupach 6 osobowych w celu zmaksymalizowania efektu)

Trzeci dzień to trening i weryfikacja sposobu prowadzenia rozmowy według metody H2H Recruitment System

 • Koncentracja na treningu – prowadzimy rozmowy rekrutacyjne oparte na nowo poznanych umiejętnościach
 • Każdy uczestnik będzie miał zadanie przeprowadzenia symulacji rozmowy z potencjalnym kandydatem, omówienie raportu D3 i ułożenie zadania na assessment
 • Rozmowy mogą być nagrywane – na życzenie uczestników otrzymują oni pisemną informację wraz z nagraniem rozmowy od trenera prowadzącego. Raport będzie zawierał opis merytoryczny przeprowadzonej rozmowy i rekomendacje do dalszej pracy
 • Pracujemy nad konkretną retoryką prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej
 • Wyznaczamy sobie cele na czas po zajęciach, żeby szybko przekonać się jak działają trenowane na zajęciach metody
 • Poznanie i przećwiczenie narzędzi do budowania szczegółowego profilu kandydata
 • Zapoznanie się z narzędziami, które warto wykorzystać podczas rozmowy rekrutacyjnej (metodyka pytań – model  PROFILER)
 • Budowanie warsztatu pracy rekrutera z klientem, który szuka managera do swojej organizacji
 • Wypracowanie konkretnych sformułowań na każdy etap procesu rekrutacyjnego, które pomogą upewnić siebie i klienta w słuszności decyzji o wyborze.

Szkolenie skierowane jest do bardziej doświadczonych osób, które zajmują się rekrutacją dla swojej firmy (dział HR, właściciel, menager)  lub pracują dla agencji rekrutacyjnych i chcą zwiększyć nie tylko skuteczność ale i trafność w rekomendowaniu odpowiednich kandydatów.

Szkolenie zawiera praktyczne metody i narzędzia, które pokazują jak zbudować pełny profil kandydata, na jakie elementy poza doświadczeniem i  wymaganymi kompetencjami należy zwrócić uwagę, z kim warto rozmawiać w firmie klienta zanim “wyruszymy na poszukiwania odpowiedniej osoby”.

 

Aby zarekomendować menadżera, którego kompetencje będą pasowały do wyzwań organizacji często nie wystarczy aplikacja potwierdzająca zakres doświadczeń  i rozmowa rekrutacyjna. Potrzebujemy zweryfikowania wielu zmiennych, do których nowy manager będzie się w stanie dopasować. Rekruterzy zajmujący się wyszukiwaniem odpowiedniej osoby na stanowiska managerskie mają często trudne i złożone zadanie.

Korzyści dla uczestnika – nabyte umiejętności:

 • Poznasz naturalne zachowania kandydata z perspektywy typologii DISC, nauczysz się rozpoznawać z kim rozmawiasz i będziesz wiedział jakie cechy powinien posiadać aby pasował do organizacji Twojego klienta
 • Dowiesz się jak jak stosować model PROFILER i jakie korzyści daje Ci jego stosowanie
 • Nauczysz się/rozwiniesz umiejętności doradcze – będziesz potrafił zaproponować odpowiedniego kandydata nawet w sytuacji kiedy klient nie do końca będzie wiedział kto będzie najbardziej wartościowy dla jego organizacji (weryfikacja dopasowania z pominięciem emocji)
 • Poszerzysz swoja wiedze na temat struktury karty rekomendacyjnej kandydata dla klienta
 • Uzyskasz praktyczną wiedzę o technikach komunikacji, aby skutecznie wydobyć kluczowe informacje o zgodności profilu z oczekiwaniami klienta podczas assessmentu, rozmowy rekrutacyjnej
 • Nauczysz się czytać badania kandydata pod kątem dopasowania do oczekiwań profilowych
METODY PRACY PODCZAS ZAJĘĆ:
icon

wykład z części merytorycznych metody H2H

icon icon
icon

wypracowywanie przykładów gotowych do zastosowania w praktyce

icon icon
icon

mikro – treningi pozwalające na przećwiczenie nowych rozwiązań

icon icon
icon

filmy szkoleniowe

icon icon
icon

symultana/symultana odwrócona (metoda gorącego krzesła)

icon icon
icon

analiza dobrych praktyk i wymiana doświadczeń biznesowych

icon icon
TO MY BĘDZIEMY PRZEPROWADZAĆ
SZKOLENIE DLA CIEBIE
avatar
Damian Feilhauer
Partner zarządzający
O Damianie

Zorientowany na cele i zamianę wiedzy w działanie konsultant, trener, menedżer, headhunter, sprzedawca. Spędził 13 lat w branży usług profesjonalnych dla biznesu – (Wolters Kluwer SA) w roli sprzedawcy, dyrektora sprzedaży na poziomie regionalnym i globalnym, budował również standardy sprzedaży i zarządzania.

Od 2012r. doradza i szkoli w tym obszarze, a dodatkowo pomaga w rekrutacji odpowiednich ludzi na stanowiska sprzedażowe i menadżerskie. W wielu organizacjach wdrażał różne koncepcje sprzedaży i zarządzania wraz z narzędziami do mierzenia efektywności procesu. Entuzjasta działania wg zaplanowanego procesu, systemu wzbogaconego o psychologię, odpowiednią retorykę w biznesie i narzędzia komunikacji.

Współzałożyciel Saleswise i współtwórca filozofii Human to Human: Selling System, Recruitment System, Management System. Prelegent i mówca – otwarty na dzielenie się doświadczeniem, występuje na konferencjach, eventach związanych z rozwojem sprzedaży, zarządzania i rekrutacji.

avatar
Katarzyna Marciniak-Chwastek
dyrektor merytoryczny - partner zarządzający
Katarzyna Marciniak-Chwastek
dyrektor merytoryczny - partner zarządzający
O Katarzynie

Skoncentrowana na podnoszeniu skuteczności w sprzedaży i wdrażaniu nowych produktów na rynku. Na co dzień nastawiona na cel i działanie w rolach trenera, konsultanta, coacha i headhuntera. W trakcie warsztatów polegających na wspólnej pracy trenera i uczestników, w pełni opiera się na przykładach z danej branży i specyfiki firmy, koncentruje się na umiejętnościach, które można natychmiast wykorzystać w pracy handlowej i menadżerskiej.

12 lat związana ze sprzedażą na wszystkich szczeblach kariery zawodowej, tj. od przedstawiciela handlowego do szefa sprzedaży. 5 lat na stanowisku koordynator – trener oraz coach pracy handlowców, doradców techniczno – handlowych i regionalnych oraz dyrektorów sprzedaży branży instalacji sanitarnych i grzewczych – grupa Saint Gobain. Ze szkoleniami i projektami związana od 2008r. Ma w swoim dorobku setki dni spędzonych na sali szkoleniowej, a także 6 lat w terenie z przedstawicielami handlowymi. Doświadczona we wdrażaniu systemów planowania i raportowania sprzedaży przez zespoły sprzedażowe.

Współzałożyciel Saleswise i współtwórca filozofii Human to Human: Selling System, Recruitment System, Management System.

Zdecydowany na naszą ofertę?
A może masz pytanie? Wyślij wiadomość!

Każdego dnia pomagamy małym i dużym firmom rozwijać swój biznes. Jesteśmy grupą ludzi – pasjonatów, która gwarantuje jakość usług na najwyższym poziomie.

pokaż nr telefonu +48 604 543 688
pokaż adres e-mail kontakt@saleswise.pl

Biura firmy
Poznań

Saleswise Sp. z o.o.
ul. 28 czerwca 1956 r. 406, piętro 3,
61-441 Poznań

Wrocław

Saleswise Sp. z o.o.
ul. Magellana 17/6
51-505 Wrocław

Formularz konsultacyjny
* Pole wymagane